İşitme engelliye özel tur

181738-isitme-engelliye-ozel-tur-ozel-haber-51359f9ca9f82

İşitme engelliye özel seyahat turu Türkiye’de ilk kez Bursa’da başladı. 10’ar kişilik gruplar halinde önümüzdeki günlerde başlayacak turların ilk rotası; Karadeniz ve GAP olacak.

Tatil işitme engelliler için kendi sessiz dünyalarını keşfetmenin en yeni yolu. Engelini ‘yaşama engel’ görmeyenler, artık sadece yaşamak değil, her türlü etkinlikten yararlanmak istiyor. Durumu değerlendiren Bursalı turizmciler şimdi engelliler için yeni bir tur hazırlığına başladı. Tatilde Buluşalım firmasının Türkiye’de ilk defa hayata geçireceği uygulamada engelliler, kendileri için hazırlanmış özel minibüsle turlara katılabilecek.İŞARET DİLİNİ GELİŞTİRECEKLERİşaret Dili Tercümanı Emine Biçim, 10 kişilik gruplarla yapılacak olan turla engellilere özellikle doğa güzellikleri anlatacak. Her gün yeni bir işaretin eklendiği işaret dili dünyasında,  işitme engellilerin yeni hedefi; kendi alfabelerine yeni imgeler katmak olacak. Bursa’daki taleplerin oldukça yoğun olduğunu anlatan firma sahibi Fatih Biçim, şu anda talepler doğrultusunda programların yapıldığını, engellilerin ilk durağının GAP ve Karadeniz ardından Kapadokya ve Çanakkale olacağını söyledi.

FaceBook ta paylas
Yazar - 05 Mart 2013. Kategori Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir