Seyahat Acentasından İşitme Engellilere Özel Tur Rehberi – Bursa Haberleri

bursa-1363082487,

BURSA’da faaliyet gösteren bir turizm seyahat acentası, işitme engellilerin gezdikleri yerler hakkında bilgi sahibi olmaları ve iletişim kurmalarını sağlamak için işaret dilli ile rehberlik hizmeti verecek.

Turizm-Harita-Tasarim-calismasi

 

HABERGAZETE – Anne ve babasının işitme engelli olması nedeniyle hayatta karşılaştıkları sıkıntıları gören seyahat acentası satış danışmanı ve tercümanı Emine Kıvcı Biçim, işitme engellilerin tatilde iletişim sıkıntısı çekmemeleri için firmada işaret diliyle rehberlik yapacak. İşitme engelliler için bu yaz turlar düzenlenmeye başlanacak.

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Darmstad Caddesi’nde faaliyet gösteren turizm seyahat acentası sahibi Fatih Biçim, 1983 yılından bu yana servis taşımacılığı yaptıklarını 2010 yılından beri de turizm sektöründe faaliyet gösterdiklerini kaydetti. Kişiye özel seyahat imkanı sunduklarını da dile getiren Fatih Biçim, işitme engelliler için de yeni bir hizmeti hayata geçireceklerini açıkladı.

ANNE VE BABASI DA İŞİTME ENGELLİ

Turizm seyahat acentası satış danışmanı ve tercümanı Emine Kıvcı Biçim ise kendi anne ve babasının da işitme engelli olduğunu belirterek, çok küçük yaşlardan beri işaret dilini bildiğini söyledi. Yakınları aracılığıyla uzun süredir kendilerine işaret dilli tercüman talebinin de geldiğini ifade eden Emine Kıvcı Biçim, “Birçok işitme engellinin dertlerini anlatması için günlük hayatta da adliyede, hastanede, kamu ve özel kuruluşlarda işlerini yürütebilmek için iletişim kurmalarına ihtiyaç var. Görme dışında anlamaları konusunda da insanların ihtiyaçları var. Ben bu konuda anne ve babama da yardımcı oluyordum. Şimdi acentamızda da bu hizmeti vereceğiz. Sosyal sorumluluk kapsamında diğer turizm ve seyahat acentalarına da bu hizmeti yapmalarını tavsiye ediyoruz. Hazırlıklarımız tamam. Bu yaz işitme engellilere özel turlar düzenlemeye başlayacağız” diye konuştu

habergazete.com

 

FaceBook ta paylas
Yazar - 12 Mart 2013. Kategori Haberler. Bu yazıya yazılan yazıları RSS üzerinden takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir